Chcesz szybko sprawdzić wiadomości WhatsApp na komputerze, ale nie masz pod ręką telefonu komórkowego? Powiemy Ci, czy WhatsApp działa bez niego.

WhatsApp wprowadził WhatsApp Web w 2015 roku jako komputerową wersję aplikacji mobilnej na komputery PC i laptopy. Jednak wersja internetowa wymaga zeskanowania kodu QR za pomocą smartfona, a tym samym połączenia konta. Działa tylko z oprogramowaniem innej firmy bez telefonu komórkowego.

Czy możesz korzystać z WhatsApp Web bez telefonu komórkowego?

Czy możesz korzystać z WhatsApp Web bez telefonu komórkowego?

Nie, to nie jest możliwe. Aby uzyskać dostęp do WhatsApp w przeglądarce lub aplikacji komputerowej, musisz zeskanować kod QR telefonem komórkowym. Przeczytaj tutaj, jak podłączyć telefon komórkowy do WhatsApp Web. Dopiero wtedy zostanie nawiązane połączenie i będziesz mógł zarządzać swoimi wiadomościami na swoim komputerze. Dodatkowo Twój smartfon musi być podłączony do Internetu, aby całość działała i aby aplikacja synchronizowała Twoje wiadomości. Nie ma innego sposobu na połączenie WhatsApp Web z kontem WhatsApp.

Możliwe jest jednak zainstalowanie WhatsApp na komputerze za pomocą oprogramowania innej firmy, powiązanie go z numerem telefonu, a następnie korzystanie z niego bez telefonu komórkowego. Nie możesz jednak używać WhatsApp jednocześnie z tym samym numerem na smartfonie i na komputerze, ponieważ w tym samym czasie można zarejestrować tylko jedno urządzenie. Do rejestracji w WhatsApp potrzebny jest również smartfon lub telefon stacjonarny, aby otrzymać kod potwierdzający rejestrację.

Korzystaj z WhatsApp Web bez telefonu komórkowego

Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować ze smartfona, aby korzystać z WhatsApp, możesz zainstalować Messengera na swoim komputerze stacjonarnym za pomocą BlueStacks . Potrzebny jest również numer telefonu, aby zarejestrować się w WhatsApp. Może to być na przykład numer, z którego korzystasz ze smartfonem lub numer telefonu stacjonarnego. Postępuj zgodnie z naszymi szczegółowymi instrukcjami lub zajrzyj do skróconego przewodnika .

Uwaga: Z BlueStacks to darmowy, oparty na VirtualBox oprogramowania emulator aplikacji Android , która wymaga również odpowiednich zasobów. Minimalne wymagania dla BlueStacks to: 2 GB pamięci RAM, 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym i karta graficzna obsługująca DirectX 9.

I krok:
Zainstaluj Bluestacks
Pobierz oprogramowanie BlueStacks z następującego linku: https://www.bluestacks.com/de/index.html . Następnie otwórz pobrany plik i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji.
Drugi krok:
WhatsApp suchen
Po zainstalowaniu programu zaloguj się na swoje konto Google, aby móc korzystać ze Sklepu Google Play. Następnie wpisz wyszukiwane hasło „ WhatsApp ” w pasku wyszukiwania po prawej stronie i naciśnij [Enter] .
Trzeci krok:
WhatsApp installieren
Następnie kliknij przycisk „ Zainstaluj ” pod WhatsApp .
4 krok:
Zainstaluj WhatsApp
Następnie zainstaluj komunikator, klikając ponownie przycisk „ Zainstaluj ”.
5 krok:
Otwórz WhatsApp
Po udanej instalacji kliknij „ Otwórz ”, aby uruchomić Messengera.
6 krok:
Skonfiguruj WhatsApp
Możesz teraz zarejestrować się w WhatsApp. Tutaj możesz przeczytać, jak skonfigurować WhatsApp. Jeśli nie masz telefonu komórkowego, możesz skorzystać z numeru stacjonarnego. Potrzebujesz więc telefonu komórkowego lub telefonu stacjonarnego, aby wstępnie skonfigurować WhatsApp w BlueStacks. Następnie możesz w dowolnym momencie uruchomić oprogramowanie innej firmy i korzystać z WhatsApp bez konieczności ponownego skanowania kodu QR na komputerze. Tutaj możesz dowiedzieć się bardziej szczegółowo, jak korzystać z WhatsApp bez karty SIM. Uwaga : obecnie możesz używać tylko jednego zarejestrowanego numeru w WhatsApp na jednym urządzeniu. Oznacza: Komputer lub smartfon. WhatsApp już opracowuje nowy system dzięki którym powinno być możliwe korzystanie z konta WhatsApp na wielu urządzeniach – w tym samym czasie.
skrócona instrukcja obsługi
Pobierz BlueStacks z poniższego linku i zainstaluj program: https://www.bluestacks.com/de/index.html .
Po instalacji zaloguj się na swoje konto Google i wyszukaj WhatsApp w polu wyszukiwania po prawej stronie .
Następnie zainstaluj Messengera, klikając kilkakrotnie „ Instaluj ”.
Po instalacji uruchom WhatsApp, klikając przycisk „ Otwórz ”.
Następnie zarejestruj się. Oto jak skonfigurować WhatsApp. Jeśli nie masz telefonu komórkowego, możesz zarejestrować się za pomocą numeru stacjonarnego. Przeczytaj tutaj, jak korzystać z WhatsApp bez karty SIM.
Po zarejestrowaniu nie potrzebujesz już telefonu komórkowego i możesz wygodnie korzystać z WhatsApp przez BlueStacks bez telefonu komórkowego.
Uwaga: obecnie możesz używać tylko jednego urządzenia na zarejestrowany numer WhatsApp. Musisz więc wybrać komputer PC lub smartfon. Nasza wskazówka: po prostu użyj numeru telefonu stacjonarnego na swoim komputerze stacjonarnym.