Wiele komputerów z systemem Windows, które są dostarczane z systemem Windows 7 po wyjęciu z pudełka, jest sprzedawanych i wysyłanych bez dysków instalacyjnych systemu Windows 7, a wielu użytkowników systemu Windows 7 może zgubić lub zgubić swoje dyski instalacyjne systemu Windows 7. W takich przypadkach użytkownicy mogą zostać zakłopotani, jeśli kiedykolwiek będą musieli ponownie zainstalować system Windows 7 na swoich komputerach. Komputery, którym nie towarzyszy dysk instalacyjny systemu Windows 7, gdy są sprzedawane lub wysyłane, często są dostarczane z „dyskami odzyskiwania” lub „partycjami odzyskiwania”, które mają służyć do przywrócenia ich dokładnie tak, jak były w momencie wyjęcia. z pudełka.

Niestety, jeśli wybierzesz dysk odzyskiwania lub ścieżkę partycji, komputer zostanie przywrócony dokładnie tak, jak to było podczas pierwszego uruchomienia – w tym oprogramowanie bloatware i programy zainstalowane przez producenta – nie będziesz ponownie instalować waniliowego systemu Windows 7. Ponadto przywrócenie komputera do stanu, w jakim był on uruchamiany po raz pierwszy, nie zawsze jest tak skuteczne, jak całkowita ponowna instalacja systemu Windows od zera, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów i problemów z systemem Windows.

Ponowna instalacja systemu Windows od zera to nie tylko jedno z najlepszych i najskuteczniejszych rozwiązań dla bardzo szerokiego zakresu różnych problemów związanych z systemem Windows, ale również zapewnia, że ​​komputer działa na standardowej, całkowicie waniliowej i pozbawionej wanilii instalacji systemu Windows. Na szczęście jednak brak płyty instalacyjnej systemu Windows 7 jest daleki od końca świata. Możesz pomyślnie i dość łatwo ponownie zainstalować system Windows 7, nawet jeśli nie masz na nim dysku instalacyjnego systemu Windows 7. Jak by poszło, pytasz? Oto, co musisz zrobić, aby ponownie zainstalować system Windows 7 na komputerze, jeśli nie masz dysku instalacyjnego systemu Windows 7:

PORADA: Jeśli problem dotyczy komputera lub laptopa, powinieneś spróbować użyć Reimage Plus, który może skanować repozytoria i zastępować uszkodzone i brakujące pliki. Działa to w większości przypadków, gdy przyczyną problemu jest uszkodzenie systemu. Możesz pobrać Reimage, klikając tutaj

 1. Przede wszystkim musisz znaleźć swój alfanumeryczny klucz produktu Windows 7 (który zwykle ma 25 znaków). Jeśli nadal możesz zalogować się do systemu Windows na swoim komputerze, możesz znaleźć klucz produktu, klikając prawym przyciskiem myszy  Komputer  na  pulpicie  lub w  menu Start , klikając  Właściwości  i przewijając w dół do  sekcji aktywacji Windows  . ID produktu opisanego pod  aktywacji systemu Windows  sekcji jest klucz produktu systemu Windows 7. Jeśli nie możesz zalogować się do systemu Windows na swoim komputerze, poszukaj klucza produktu Windows 7 na naklejkach na obudowie komputera lub w dokumentacji dostarczonej z komputerem podczas zakupu. 
 2. Utwórz nośnik instalacyjny systemu Windows 7. Oczywiście nie można zainstalować systemu Windows 7 na komputerze, chyba że masz coś do zainstalowania systemu Windows 7. Jeśli nie masz dysku instalacyjnego systemu Windows 7, możesz po prostu utworzyć instalacyjną płytę DVD lub USB systemu Windows 7, z której możesz uruchomić komputer, aby ponownie zainstalować system Windows 7. Utwórz rozruchowy nośnik instalacyjny systemu Windows 7 .
 3. Ponowna instalacja systemu Windows 7 spowoduje trwałe  usunięcie  wszelkich danych przechowywanych na komputerze (przynajmniej na tej samej partycji dysku twardego komputera, na której będzie instalowany system Windows 7), więc należy wykonać kopię zapasową wszelkich plików i danych, których nie chcesz przegrać. Gdy będziesz gotowy, aby rozpocząć instalację, włóż do komputera instalacyjną płytę DVD lub USB z systemem Windows 7 i  uruchom ją ponownie  .
 4. Na pierwszym ekranie widać, jak komputer uruchamia się, naciśnij odpowiedni klawisz na klawiaturze, aby przejść do systemu BIOS lub  Instalatora . Klawisz, który należy nacisnąć, zostanie wyraźnie opisany na pierwszym ekranie, który zobaczysz podczas uruchamiania komputera.
 5. Przejdź do  zakładki Boot  systemu BIOS.
 6. Skonfiguruj  kolejność uruchamiania komputera, aby najpierw uruchamiał się z dysku CD-ROM (jeśli używasz instalacyjnego dysku CD / DVD z systemem Windows 7) lub z USB (jeśli używasz instalacyjnego dysku USB z Windows 7). 
 7. Zapisz  zmiany, które wprowadziłeś w BIOSie i wyjdź z niego.
 8. Gdy komputer się uruchomi, spróbuje uruchomić komputer z instalacyjnej płyty CD / DVD lub USB i poprosi o naciśnięcie  dowolnego klawisza  na klawiaturze, aby uruchomić komputer z nośnika. Kiedy to nastąpi, po prostu naciśnij  dowolny klawisz,  aby kontynuować. 
 9. Zaakceptuj Warunki użytkowania firmy Microsoft , skonfiguruj swój język i inne preferencje na stronie  Zainstaluj system Windows,  a następnie kliknij przycisk  Dalej . Postępuj również zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, dopóki nie przejdziesz do  Którego rodzaju instalacji chcesz? strona. 
 10. Na temat „ Jaki typ instalacji chcesz?” kliknij stronę  Niestandardowe (zaawansowane) .
 11. W „ Gdzie chcesz zainstalować system Windows?” kliknij opcję  Opcje dysku (zaawansowane) , kliknij partycję dysku twardego komputera, na której jest obecnie zainstalowany system Windows 7, aby ją wybrać, a następnie kliknij  Usuń .
 12. Kliknij  Tak  w wyświetlonym oknie, aby potwierdzić działanie. Po wykonaniu tej czynności system Windows 7 i wszystkie inne dane na wybranej partycji dysku twardego zostaną całkowicie i trwale usunięte.
 13. Po pomyślnym wyczyszczeniu partycji dysku twardego, kliknij ją, aby wybrać ją jako miejsce docelowe nowej instalacji systemu Windows 7, a następnie kliknij przycisk  Dalej .
 14. Po prostu poczekaj na zainstalowanie systemu Windows 7. Proces ten może potrwać od kilku minut do ponad godziny (w zależności od szybkości twojego komputera), a komputer automatycznie uruchomi się ponownie  wielokrotnie podczas procesu instalacji, więc nie musisz się martwić, kiedy to nastąpi.
 15. Po zakończeniu wstępnej instalacji systemu Windows 7 zostaniesz poproszony o skonfigurowanie systemu Windows 7 poprzez utworzenie konta użytkownika dla siebie i skonfigurowanie kilku różnych preferencji. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i monitami, a instalacja rozpocznie się po zakończeniu. Po pomyślnym zakończeniu instalacji zostaniesz przeniesiony na  pulpit .

Brak dysku instalacyjnego systemu Windows 7 lub utrata dysku, który miałeś, nie jest w stanie powstrzymać Cię przed ponowną instalacją systemu Windows 7 na komputerze – wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to utworzyć nowy nośnik instalacyjny systemu Windows 7 (może to być dysk DVD lub USB lub nawet CD) i użyj go do ponownej instalacji systemu Windows 7, tak jak normalnie z każdym dyskiem instalacyjnym systemu Windows 7.