Pełny przewodnik, jak naprawić: funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona

Co zrobisz, jeśli staniesz w obliczu sytuacji, w której łączność bezprzewodowa zostanie wyłączona? Jeśli nie masz pojęcia, powinieneś uważnie przeczytać ten post. Ten post pokaże Ci trzy skuteczne metody jak poradzić sobie z problemem „funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona

Kiedy surfujesz po Internecie, ale nagle sieć bezprzewodowa przestaje działać, co jest bardzo frustrujące. Po rozwiązaniu problemu z siecią okazuje się, że funkcja łączności bezprzewodowej jest wyłączona. Jak więc rozwiązać problem? Poniższa część pokaże Ci odpowiedź!

Metoda 1: Włącz opcję bezprzewodową

Jeśli korzystasz z laptopa, istnieje klawisz funkcyjny, którego możesz użyć do włączenia funkcji bezprzewodowej na klawiaturze laptopa. Może to być F12 lub inne, które różnią się w zależności od różnych laptopów. Po prostu znajdź klucz z symbolem sieci bezprzewodowej.

Ale jeśli nie możesz znaleźć klucza z symbolem sieci bezprzewodowej lub używasz komputera stacjonarnego, możesz włączyć funkcję bezprzewodową w oknie połączeń sieciowych.

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby rozwiązać problem polegający na wyłączeniu łączności bezprzewodowej w systemie Windows 10:

Krok 1: Wpisz sieć w pasku wyszukiwania , a następnie kliknij Centrum sieci i udostępniania .

Krok 2: Kliknij Zmień ustawienia adaptera w lewym panelu.

 

kliknij Zmień ustawienia adaptera

 

Krok 3: Kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieci bezprzewodowej, aby wybrać Włącz .

Po wykonaniu tych kroków można stwierdzić, że funkcja łączności bezprzewodowej jest włączona.

Metoda 2: Sprawdź ustawienia zarządzania energią karty sieci bezprzewodowej

W systemie Windows jest wbudowana funkcja wyłączania urządzeń, gdy nie są używane, aby oszczędzać energię i oszczędzać energię. Ta funkcja może przedłużyć żywotność baterii komputera, ale istnieje prawdopodobieństwo, że system Windows wyłączył urządzenie i nie włączył go.

Dlatego możesz sprawdzić ustawienia zarządzania energią swojej karty sieci bezprzewodowej. Oto krótki przewodnik:

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisze Win + R , aby otworzyć pole Uruchom .

Krok 2: Wpisz devmgmt.msc w polu i kliknij OK , aby otworzyć Menedżera urządzeń .

Krok 3: Rozwiń Karty sieciowe , a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieci bezprzewodowej, aby wybrać Właściwości .

 

rozwiń Karty sieciowe

 

Krok 4: Przejdź do karty Zarządzanie energią , a następnie odznacz Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii . Kliknij OK , aby zapisać zmiany.

Krok 5: Uruchom ponownie komputer, aby sprawdzić, czy problem polegający na wyłączeniu łączności bezprzewodowej zniknął.

Metoda 3: Zaktualizuj sterownik karty sieci bezprzewodowej

Jeśli sterownik karty sieci bezprzewodowej jest nieaktualny, pojawi się problem polegający na wyłączeniu funkcji łączności bezprzewodowej. Dlatego powinieneś zaktualizować sterownik swojej karty sieci bezprzewodowej. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby to zrobić:

Krok 1: Naciśnij jednocześnie klawisze Win + X , aby wybrać Menedżera urządzeń .

Krok 2: Rozwiń Karty sieciowe , a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieci bezprzewodowej, aby wybrać Aktualizuj sterownik .

Krok 3: Kliknij Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć aktualizację sterownika karty sieci bezprzewodowej.

 

kliknij Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika

 

Krok 4: Uruchom ponownie komputer, aby sprawdzić, czy problem polegający na wyłączeniu łączności bezprzewodowej został rozwiązany.

zaktualizuj sterowniki urządzeń Windows 10 miniatura

Jak zaktualizować sterowniki urządzeń w systemie Windows 10? Sprawdź 2 sposoby aktualizacji sterowników Windows 10. Przewodnik dotyczący aktualizacji wszystkich sterowników Windows 10 jest również tutaj.

Ostatnie słowa

Podsumowując, gdy łączność bezprzewodowa jest wyłączona, możesz wypróbować trzy wymienione powyżej metody, aby ją włączyć. Mam nadzieję, że ten post jest dla Ciebie przydatny.

Dodaj komentarz