Większość aplikacji nawigacyjnych wymaga dostępu do Internetu. Przedstawimy Ci kilka alternatyw, które pozwolą zaoszczędzić ilość danych.

Reklama

Na Androida dostępnych jest mnóstwo aplikacji nawigacyjnych. Ale tylko część z nich ma funkcje offline. Jest to szczególnie denerwujące, jeśli ilość danych została już zużyta lub znajdujesz się w obszarze, w którym nie ma zasięgu. Ponieważ aplikacja do nawigacji offline jest szczególnie ważna „w szczerym polu”. Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze aplikacje nawigacyjne, z których możesz wygodnie korzystać również offline. A co najważniejsze, wszystkie są dostępne za darmo.

Uwaga: W smartfonie musi być wystarczająca ilość pamięci, ponieważ mapy muszą być załadowane do urządzenia, aby były dostępne w trybie offline.

mapy Google
No to ruszamy
Świat GPS Navmii
OsmAnd
MAPS.ME
mapy Google
Oprócz aplikacji większych producentów nawigacji, takich jak TomTom czy Navigon, Mapy Google są prawdopodobnie najbardziej znaną aplikacją nawigacyjną. W aplikacji dostępne są również popularne funkcje z wersji przeglądarkowej, takie jak obliczanie trasy czy StreetView . Duży plus: aplikacja jest całkowicie darmowa, mimo że jest wolna od reklam .

Za pomocą menu można ustawić, aby aplikacja miała dostęp do Internetu tylko za pośrednictwem sieci WLAN . Możesz też pobrać mapy offline do Map. Możesz następnie użyć tego do nawigacji bez zużywania ilości danych.

Gdy tylko Twoja lokalizacja zostanie zatwierdzona, automatycznie otrzymasz raporty o ruchudla określonej lokalizacji. Na przykład w przypadku korka można jak najszybciej wyznaczyć alternatywne trasy. Możesz także użyć opcji „ Poznaj ten obszar ”, aby znaleźć pobliskie budynki, takie jak kawiarnie, sklepy spożywcze lub bankomaty. Jeśli masz dostęp do Internetu, możesz nawet uzyskać dostęp do wszystkich rozkładów jazdy transportu publicznego . Dodatkowe widoki map ulic można uzyskać za pomocą programu Google Earth .

No to ruszamy
Nawigacja w trybie offline i pobieranie map w trybie offline są również dostępne w aplikacji HERE WeGo , która zwykle nazywa się w skrócie „Tutaj” . Dalsze funkcje obejmują tworzenie zbioru miejsc z częstymi celami podróży. Ponadto lokalizację można ustawić jako „ dom ”, dzięki czemu nawigacja do niej może odbywać się za pomocą szybkiego dostępu. Poza tym aplikacja nie różni się zbytnio od Map Google. Główną różnicą jest to, że „ Poznaj ten obszar ”.

„nie jest dostępny w Here. HERE WeGo samodzielnie skonfigurowało dużą sieć map w sieci HEREmaps. Jest jednak jedna wielka zaleta aplikacji nawigacyjnej Here: jest ona niezależna od Google. Jak korzystać z Androida bez Google? wyjaśniono, że dajemy Ci tutaj.

Świat GPS Navmii
Podczas uruchamiania tej aplikacji na Androida pozytywnie zauważono dwie rzeczy: zanim aplikacja będzie mogła być używana poprawnie, pojawia się ostrzeżenie . Notatka zasadniczo stwierdza, że ​​trasy GPS są dość dokładne, ale nie należy całkowicie polegać na aplikacji. To ostrzeżenie jest również znane z dobrych urządzeń nawigacyjnych. Navmii to jedyna aplikacja w tym przeglądzie, która w ogóle wyświetlała takie ostrzeżenie. Nawiasem mówiąc, to powiadomienie pojawia się tylko przy pierwszym uruchomieniu aplikacji , więc nie musisz się martwić o spam.

Drugim plusem jest bezpośrednie pobieraniekart. Zanim aplikacja będzie mogła być prawidłowo używana, należy najpierw pobrać mapy. Łatwo zauważyć, że Navmii od samego początku zaprojektowano do użytku jako aplikacja do nawigacji offline .

Podsumowując, Navmii robi dobre wrażenie. Mapy całego świata można pobrać bezpłatnie. Istnieją również zakupy w aplikacji , ale nie są one absolutnie niezbędne do korzystania z czystej nawigacji offline. Ostrzeżenie o fotoradarach, nie można kupić reklamy ani prędkościomierza. Głos zapowiedzi głosowej dla nawigacji można również za opłatą zmienić, na przykład na postacie z kreskówek, takie jak Homer Simpson, Wallace & Gromit lub Stephen Fry z Futuramy.

OsmAnd
OsmAnd to kolejna popularna aplikacja do map, która działa w trybie offline. Dostępny jest również tryb online, gdy masz niezawodne połączenie danych. Mapy można pobrać po uruchomieniu aplikacji.

Część GPS aplikacji posiada szereg ważnych funkcji. Należą do nich wskazówki głosowe, wskazówki dotyczące pasów ruchu, szacowane czasy przyjazdu w czasie rzeczywistym, tryb ekranu dzień/noc, trasy spontanicznej jazdy w przypadku skręcenia w niewłaściwy sposób oraz specjalne trasy rowerowe.

W niektórych krajach karta offline ma nawet funkcje, takie jak godziny otwarcia i akceptowane środki płatności w sklepach. Ta aplikacja jest również szczególnie odpowiednia dla narciarzy. Jest płatna wtyczka, który pokazuje mapy tras dla wielu najpopularniejszych ośrodków narciarskich na świecie.

MAPS.ME
MAPS.ME to całkowicie darmowa aplikacja GPS. Jeśli potrzebujesz nawigacji offline, zdecydowanie warto zajrzeć. Możesz łatwo pobrać mapy offline, korzystając z opcji „Pobierz mapy ”.

W trybie offline możesz korzystać z pełnej funkcji wyszukiwania, nawigacji głosowej, obliczania objazdów i transportu publicznego. Pokazuje również restauracje, bankomaty i ciekawe miejsca. Gdy jesteś online, możesz udostępniać swoją lokalizację znajomym, dodawać zakładki, a nawet dokonywać rezerwacji hotelowych bez opuszczania aplikacji. To sprawia, że ​​aplikacja jest dobrą aplikacją na Androida do podróżowania.

Mapy są aktualizowane przez OpenStreetMap i są całkowicie otwarte.

Twórcy aplikacji również złożyli obietnicę. Wszystkie mapy i funkcje będą na zawsze bezpłatne ; nie ma planów wprowadzenia struktury cenowej. MAPS.ME obsługuje reklamy i możesz zapłacić za ich usunięcie.