Nie podoba ci się Windows 10?

Chociaż Windows 10 jest świetnym systemem operacyjnym, nie będzie on taki dla wszystkich i może się okazać, że nie spodoba ci się nowy system operacyjny i chcesz wrócić do systemu Windows 7 lub Windows 8.1, odinstalowując system Windows 10 i obniżając wersję do poprzednia wersja systemu Windows.

Dobrą wiadomością jest to, że ten proces obniżenia wersji jest dość prosty, szczególnie jeśli niedawno zaktualizowałeś system do Windows 10 w ciągu ostatnich 30 dni.

Jeśli minęło więcej czasu od czasu aktualizacji lub przeprowadziłeś czystą instalację systemu Windows 10 (lub kupiłeś komputer z preinstalowanym systemem Windows 10), proces ten jest nieco bardziej skomplikowany. W tym przewodniku omówimy wszystkie sposoby obniżenia wersji systemu Windows 10 i powrotu do systemu Windows 7 lub Windows 8.1.

Czy dokonałeś aktualizacji w ciągu ostatnich 30 dni?

Jeśli minęło mniej niż 30 dni od uaktualnienia do systemu Windows 10, możesz dość łatwo przejść na poprzednią wersję systemu Windows.

Aby to zrobić, otwórz menu Start i wybierz „Ustawienia”, a następnie „Aktualizacja i zabezpieczenia”. Następnie wybierz „Odzyskiwanie”, a zobaczysz „Wróć do systemu Windows 7” lub „Wróć do systemu Windows 8.1”, w zależności od poprzedniego systemu operacyjnego.

Kliknij przycisk „Rozpocznij”, a proces się rozpocznie. Może pojawić się pytanie, dlaczego odinstalowujesz system Windows 10 i przywracasz poprzednią wersję systemu Windows. Po zakończeniu procesu system Windows 7 lub Windows 8.1 powróci.

Czy minęło ponad 30 dni od czasu uaktualnienia do systemu Windows 10?

Jeśli minęło ponad 30 dni od zainstalowania systemu Windows 10, nie zobaczysz tej opcji, aby odinstalować system Windows 10 i zmienić go na Windows 7 lub Windows 8.1.

Aby obniżyć wersję systemu Windows 10 po upływie 30 dni, musisz przeprowadzić czystą instalację systemu Windows 7 lub Windows 8.1.

Aby to zrobić, musisz mieć dysk instalacyjny dostarczony z komputerem (lub przy zakupie systemu Windows 7 lub Windows 8.1) oraz kod aktywacyjny dla systemu Windows. Zazwyczaj można to znaleźć na naklejce na laptopie lub komputerze lub na nośniku instalacyjnym.

Jeśli nie możesz znaleźć dysków, nie martw się, ponieważ Microsoft oferuje pliki ISO systemu Windows 7 i Windows 8.1 do legalnego pobrania. Pliki ISO to obrazy dysków, które można nagrać na DVD, umieścić na pamięci USB lub uruchomić natywnie, tak jakby płyta została włożona do komputera.

Aby pobrać system Windows 7 ISO, przejdź do oficjalnej strony internetowej, pobierz obrazy dysku Windows 7 (pliki ISO), wprowadź klucz produktu Windows 7, kliknij przycisk Weryfikuj i pobierz ISO.

Jeśli chcesz zmienić system z Windows 10 na Windows 8.1, potrzebujesz narzędzia do pobierania systemu Windows 8.1 firmy Microsoft . Ta witryna może czasem nie odpowiadać, jeśli używasz Chrome lub Firefox, więc jeśli masz problemy, otwórz ją w przeglądarce Microsoft Edge lub Internet Explorer.

Po pobraniu to narzędzie pozwala pobrać system Windows 8.1 i zrobić z niego rozruchową pamięć USB. Następnie możesz ponownie uruchomić komputer, uruchomić komputer z pamięci USB i ponownie zainstalować system Windows 8.1.