Przeglądarka fotografii systemu Windows jest domyślnym systemowym programem do przeglądania zdjęć w systemach Windows 7, Windows 8 i Windows 10. Zgłoszono jednak kilka przypadków, w których przeglądarka fotografii systemu Windows nie mogła otworzyć plików CR2, NEF i innych formatów plików graficznych, wyświetlając komunikat z tym błędem. W tym poście opisano, jak rozwiązać problem „Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu” i wyświetlić zdjęcia na komputerze z systemem Windows.

 

Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu

Typowe powody wyświetlania błędu „Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu”

 • Przeglądarka fotografii systemu Windows nie jest aktualizowana
 • Plik obrazu nie jest obsługiwany przez program
 • Zdjęcie jest uszkodzone
 • Obraz jest zaszyfrowany
 • Konflikt oprogramowania na twoim komputerze

6 sposobów rozwiązania problemu z przeglądarką fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu

1. Zaktualizuj przeglądarkę zdjęć
2. Otwórz zdjęcie w innej aplikacji
3. Konwertuj obraz do innego formatu
4. Napraw obraz za pomocą oprogramowania do naprawy zdjęć
5. Odinstaluj pakiet kopii zapasowych telefonu komórkowego
6. Wyłącz szyfrowanie w pliku obrazu

1. Zaktualizuj przeglądarkę fotografii systemu Windows

Aktualizacje oprogramowania mogą naprawić błędy i inne problemy. Dlatego aktualizacja przeglądarki fotografii systemu Windows może rozwiązać problem.

Kroki, aby zaktualizować przeglądarkę fotografii systemu Windows w systemie Windows 10:

 • Przejdź do Start >  Ustawienia  >  Aktualizacja i zabezpieczenia  >  Windows Update
Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje systemu Windows 10
 • Wybierz opcję Sprawdź aktualizacje
 • Zaznacz pole obok przeglądarki zdjęć. Kliknij Zainstaluj aktualizacje
 • Poczekaj, aż aktualizacje się zakończą, a następnie uruchom ponownie  komputer

 2.   Otwórz zdjęcie w innej aplikacji

Przeglądarka fotografii systemu Windows obsługuje tylko formaty plików JPEG, TIFF, PNG, GIF, BMP, DIB i WDP.

Jeśli plik obrazu ma inny format, otwórz go w innej aplikacji obsługującej. Możesz użyć Adobe Photoshop, IrfanView, Photo Retouch, Raw Image Viewer itp.

3. Konwersja obrazu do innego formatu

Jeśli format pliku obrazu nie jest obsługiwany przez przeglądarkę fotografii systemu Windows, można przekonwertować plik na format JPEG, TIFF lub PNG, który można wyświetlić w przeglądarce fotografii systemu Windows.

Będzie to naprawić „ Windows Photo Viewer nie może otworzyć tego obrazu” problem. Jednak ta metoda spowoduje kompresję dużych zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Ale teraz możesz przynajmniej zobaczyć je w programie.

4. Napraw obraz za pomocą oprogramowania do naprawy zdjęć

Plik obrazu może być uszkodzony, jeśli:

 • Nie można otworzyć w przeglądarce fotografii systemu Windows i innych aplikacjach
 • Aktualizacja przeglądarki fotografii systemu Windows lub konwersja do innego formatu pliku nie pomogła

W takim przypadku wypróbuj program do naprawy zdjęć, ponieważ Twoje zdjęcie jest najprawdopodobniej uszkodzone, przez co wyświetla błąd.

W Internecie dostępnych jest kilka programów do naprawy zdjęć. Większość z nich działa tylko na plikach JPEG, TIFF i PNG i nie obsługuje obrazów camera raw. Bardziej wszechstronne i skuteczne rozwiązanie jest przewidziane przez Stellar Repair do Foto , że nie tylko naprawy JPEG i TIFF, ale również naprawia popularnych formatów plików camera raw jak CR2, NEF, ORF, DNG itp Oprogramowanie jest bezpieczny i zaawansowany wystarczy obrazów poprawek, które są złamane, podzielone na piksele, ziarniste lub mają szare pasy itp.

Oprogramowanie może jednocześnie naprawiać nieograniczoną liczbę zdjęć w tym samym lub różnych formatach.

Kroki naprawy uszkodzonych zdjęć za pomocą programu Stellar Repair for Photo

 • Pobierz i uruchom Stellar Repair for Photo
 • Kliknij Dodaj plik
 • Kliknij Napraw
 • Wyświetl podgląd naprawionych zdjęć i kliknij Zapisz naprawione pliki

 5.  Odinstaluj pakiet kopii zapasowych telefonu komórkowego

Czy ostatnio zaktualizowałeś swój pakiet kopii zapasowych telefonu na komputerze? Jeśli tak, przeglądarka fotografii systemu Windows może nie być w stanie otwierać obrazów z tego powodu. Domyślna przeglądarka zdjęć w telefonie z systemem Android może napotkać konflikt z przeglądarką zdjęć na komputerze.

Spróbuj więc wyświetlić zdjęcia po odinstalowaniu programu do tworzenia kopii zapasowych telefonu z Androidem na komputerze.

Kroki, aby odinstalować oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych smartfonów:

 • Naciśnij  klawisze Windows + R.
 • Wpisz „cpl” w oknie dialogowym i naciśnij  Enter
Uruchom polecenie CPL w wierszu polecenia w systemie Windows
 • W oknie  Programy i funkcje znajdź program powiązany z telefonem wraz z jego nazwą (Nokia, Samsung, HiSuit of Huawei itp.), Wybierz i kliknij Odinstaluj

Teraz sprawdź, czy przeglądarka fotografii systemu Windows może otwierać twoje obrazy. Później możesz ponownie zainstalować pakiet telefonów.

 6.  Wyłącz szyfrowanie w pliku obrazu

Czy próbujesz otworzyć obrazy zaimportowane ze smartfona w przeglądarce fotografii systemu Windows? Smartfony mają ustawienia, które szyfrują zdjęcia, filmy i inne pliki. Możliwe, że przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć zaszyfrowanych plików obrazów.

Spróbuj rozwiązać problem „Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu” , wyłączając szyfrowanie w pliku obrazu.

Kroki, aby wyłączyć szyfrowanie na zdjęciach:

 • Kliknij zdjęcie prawym przyciskiem myszy. Wybierz Właściwości
wyłącz szyfrowanie na zdjęciach - wybierz Właściwości
 • Na   karcie Ogólne kliknij Zaawansowane
wyłącz szyfrowanie na zdjęciach - Właściwości ogólne
 • Odznacz pole przed Szyfruj zawartość w celu zabezpieczenia danych
Zaawansowany atrybut systemu Windows - szyfruj zawartość w celu zabezpieczenia danych
 • Kliknij OK

Wniosek

Błąd „Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu” nie jest nowy. Ze względu na ograniczoną obsługę formatów plików użytkownicy często napotykają ten problem. W takim przypadku konwersja typu pliku lub przeglądanie zdjęć w różnych przeglądarkach zdjęć rozwiązuje problem. Często pomaga aktualizacja aplikacji wraz z aktualizacją systemu Windows.

Poza tym, gdy utrzymujesz kopię zapasową smartfona na komputerze, pakiet kopii zapasowych urządzenia na komputerze może spowodować błąd. Spróbuj wyświetlić obrazy po odinstalowaniu pakietu do tworzenia kopii zapasowych telefonu z systemem Android. Czasami zaimportowane obrazy z telefonu z systemem Android nie otwierają się w przeglądarce zdjęć z powodu ustawień szyfrowania. Możesz usunąć szyfrowanie z pliku obrazu, aby wyświetlić go w przeglądarce fotografii systemu Windows.

Jeśli żadna z tych metod rozwiązywania problemów nie działa, oznacza to, że sam obraz jest uszkodzony. Oprogramowanie naprawcze, takie jak Stellar Repair for Photo, jest idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Oprogramowanie skutecznie naprawia uszkodzone pliki JPEG, TIFF, DNG, CR2, SRF i inne formaty plików obrazów lustrzanek cyfrowych, kamer i kamer sportowych itp. Działa również w przypadku wielu różnych uszkodzeń obrazu, w tym zepsutych, pikselowanych, rozmytych obrazów i nie tylko .