Czy kiedykolwiek pisałeś coś na komputerze za pomocą systemu Windows 10 i szukałeś bzdur? Dzieje się tak, ponieważ klawisze na klawiaturze nagle nie pasują do wpisanego tekstu.  

Klawiatura wpisuje nieprawidłowe znaki

Wierz lub nie, ale zdarza się to często, ale dlaczego jest to problem? Co jest tego przyczyną? Ale najważniejsze: jak naprawić klawiaturę wpisującą niewłaściwe znaki w systemie Windows 10?

Naprawienie klawiatury, która wpisuje nieprawidłowe znaki w systemie Windows 10, nie jest zbyt trudne. Może się tak zdarzyć z kilku powodów. W każdym razie przyjrzyjmy się, co możemy zrobić, aby naprawić klawiaturę wpisującą niewłaściwe klawisze w systemie Windows 10. 

Klawiatury są dość niezawodne, więc problem z wpisywaniem niewłaściwych znaków nie zdarza się często. Kiedy to się stanie, nie panikuj. 

Sprawdź ustawienia języka 

To jest proste. Czasami klawiatura może być ustawiona na niewłaściwy język, co powoduje, że pisze w języku, którego nie rozpoznajesz. Oto jak rozwiązać ten problem:

  1. Przejdź do Panelu sterowania i wybierz grupę Zegar, Język, Region .
  2. Wybierz język i wybierz Ustawienia zaawansowane
  3. Znajdź opcję Zastąp przy domyślnej metodzie wprowadzania i wybierz preferowany język z menu rozwijanego.
  4. Ustaw opcję Zastąp język wyświetlania systemu Windows na ten sam język , naciśnij przycisk OK i uruchom ponownie komputer.

Sprawdź ustawienia autokorekty

Czasami ustawienia autokorekty mogą sprawiać wrażenie, że klawiatura zwariowała. Jeśli klawiatura działa dobrze w innym miejscu, ale zaczyna mieć problemy podczas korzystania z programu Word, jest to prawdopodobnie winowajca. Oto jak to naprawić:

  1. Otwórz program Word , przejdź do pliku i wybierz Opcje .
  2. Przejdź do sprawdzania i wybierz opcje autokorekty .
  3. Sprawdź wpisy Autokorekty, które zmieniają normalnie wpisywany tekst na coś innego. Pojawi się lista wpisów. Sprawdź każdy z nich i usuń wszystkie, których nie chcesz.

Sprawdź, czy NumLock jest wyłączony

Wydaje się to mało prawdopodobne, ale wierz lub nie, zdarza się to często. Łatwo jest przypadkowo włączyć NumLock. Wszystko, co musisz zrobić, to wyłączyć go, naciskając go. Jednokrotne naciśnięcie włącza i wyłącza. To frustrujące, ale nie jest to prawdziwy problem.

Więcej sposobów naprawiania nieprawidłowych znaków na klawiaturze w systemie Windows 10

  • Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą. Windows 10 ma dedykowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które umożliwia użytkownikom naprawianie typowych problemów, które mogą mieć wpływ na ich komputer. Iść do Ustawienia> Aktualizacje i zabezpieczenia> wybierz Rozwiązywanie problemów . Znajdź narzędzie do rozwiązywania problemów z klawiaturą i uruchom je. Po zakończeniu skanowania postępuj zgodnie z instrukcjami rozwiązywania problemów wyświetlanymi na ekranie. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem nadal występuje.
  • Jak zawsze, skanowanie w poszukiwaniu wirusów, złośliwego oprogramowania itp. Wirusy mogą być źródłem wielu problemów. Twoja klawiatura może wpisywać nieprawidłowe znaki z powodu infekcji złośliwym oprogramowaniem. Pamiętaj, keyloggery są powszechne i mogą zmienić ustawienia klawiatury. Keyloggery są często niewykrywane, ale mogą powodować różne problemy z klawiaturą. Zapoznaj się z dobrym przewodnikiem po programie antywirusowym, aby uzyskać zalecenia dotyczące oprogramowania.
  • Odinstaluj sterowniki klawiatury. Zwykle nigdy nie będziesz musiał tego robić, ale czasami może pomóc po prostu zaktualizowanie sterowników klawiatury lub odinstalowanie i ponowna instalacja. Przejdź do Start> wpisz „Menedżer urządzeń”> kliknij dwukrotnie pierwszą opcję . Znajdź sterownik klawiatury, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj. Nie instaluj ponownie sterownika. Zrestartuj swój komputer. Sterownik powinien zainstalować go samodzielnie. Sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Oto główne problemy, które mogą spowodować, że klawiatura będzie wpisywać nieprawidłowe znaki. Jest prawdopodobne, że jedna z tych czynności rozwiąże problem z klawiaturą. 

Pamiętaj, że jeśli kiedykolwiek wylałeś płyn na klawiaturę, a nawet jeśli udało ci się zebrać cały płyn, może on w pewnym momencie wpłynąć na klawiaturę. Może to nie nastąpić od razu, ale później możesz zauważyć, że klawisze się przyklejają, klawisze działają losowo , a klawisze nie działają w ogóle. 

W takim przypadku musisz wymienić klawiaturę. Twoje klucze mogą być również zbyt zużyte po latach użytkowania, co również będzie wymagało ich wymiany. Może się to zdarzyć w przypadku starych klawiatur.