Czy chcesz dowiedzieć się, jaką wersję Bluetooth posiada Twoje urządzenie? Tutaj znajdziesz pomoc.

Reklama

Nie wszystkie urządzenia mobilne korzystają z najnowszej wersji Bluetooth. Niestety, na Androidzie lub iPhonie nie ma wyświetlacza pokazującego, z której wersji urządzenie aktualnie korzysta. Z drugiej strony system Windows chętnie pokazuje własną wersję Bluetooth za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Niezależnie od tego, czy korzystasz ze smartfona, czy innego urządzenia mobilnego: w tym artykule porady + triki znajdziesz potrzebne informacje.

Przy okazji: nie możesz samodzielnie zaktualizować wersji Bluetooth swojego smartfona lub innego urządzenia. Ta wersja nie ma nic wspólnego z aktualizacją oprogramowania, ale dotyczy wbudowanego sprzętu. Starsza wersja Bluetooth nie jest tak naprawdę gorsza od najnowszej wersji. Bluetooth nadal działa doskonale z każdą wersją. Najnowsza wersja Bluetooth to obecnie Bluetooth 5.0.

Android: sprawdź numer wersji Bluetooth
iPhone: sprawdź numer wersji Bluetooth
Windows: wyświetl numer wersji Bluetooth
Android: sprawdź numer wersji Bluetooth
Pod Androidem nie ma możliwości wyświetlenia wersji bezpośrednio na smartfonie. W większości przypadków można go jednak znaleźć w instrukcjach lub w karcie danych technicznych. Wystarczy wyszukać w Internecie pod „ [nazwa urządzenia] arkusz danych ”. Następnie wprowadź nazwę swojego smartfona dla [nazwa urządzenia] , na przykład „ Samsung Galaxy S10 ”.

Poniżej zestawiliśmy wersje Bluetooth dla najpopularniejszych urządzeń:

Seria Samsung Galaxy S od S8 w górę: 5,0
Samsung Galaxy S6: 4,1
Samsung Galaxy S7: 4,2
Google Pixel 2 i nowsze: 5,0
Piksel Google 1: 4,2
iPhone: sprawdź numer wersji Bluetooth

Numer wersji również nie jest wyświetlany na iPhonie. Jednak tutaj możesz sobie to bardzo ułatwić. Możesz porównać różne typy iPhone’a w witrynie Apple. Wersje Bluetooth są również podane poniżej w sekcji „ Technologie bezprzewodowe ”.

Możesz wyszukiwać różne iPhone’y na górze porównywarki Apple. Następnie w tabeli znajdziesz różne dane techniczne urządzeń. Wersję Bluetooth można zobaczyć w sekcji „Technologie bezprzewodowe”.
Wszystkie iPhone’y od iPhone’a 8 i nowsze mają Bluetooth 5.0. Wszystkie iPhone’y od iPhone’a 6 i nowszych mają Bluetooth 4.2.

Windows: wyświetl numer wersji Bluetooth
Korzystając z menedżera urządzeń, możesz łatwo wyświetlić wersję Bluetooth swojego urządzenia z systemem Windows. Oczywiście te instrukcje działają tylko wtedy, gdy komputer ma Bluetooth. Rzadko zdarza się to w przypadku komputerów wolnostojących, ale prawie zawsze w przypadku laptopów, notebooków i tabletów.

I krok:
Otwórz Menedżera urządzeń
Otwórz menu Start i wyszukaj „ menedżer urządzeń ”. Otwórz to. Znajdziesz tam podpunkt „ Bluetooth ” w alfabetycznej liście menedżera urządzeń . Tutaj wyświetlane są wszystkie urządzenia, które są jednocześnie podłączone do komputera z systemem Windows i obsługują Bluetooth.
Drugi krok:
Otwórz właściwości urządzenia Bluetooth
Kliknij prawym przyciskiem myszy na swoim komputerze. Zwykle można go znaleźć w ” Bluetooth Radio ” lub ” Intel (R) Wireless Bluetooth (R) “. Następnie wybierz „ Właściwości ”. Numer LMP znajdziesz w zakładce ” Zaawansowane “. Numer 9.X odpowiada Bluetooth 5.0, numer 8.X odpowiada Bluetooth 4.2., 7.X to wtedy 4.1, a 6.X to Bluetooth 4.0. Jeśli nie ma tam numeru, zwykle jest on już zawarty w nazwie urządzenia (np. „ Adapter Bluetooth 4.0 ”).