Formatowanie dysku twardego laptopa z systemem Windows 7 to proces przywracania dysku twardego do świeżo sformatowanego stanu. Jeśli więc chcesz podarować, podarować lub sprzedać laptopa komuś innemu bez udostępniania danych, lepiej wcześniej sformatuj laptopa z systemem Windows 7.

Poza tym, jeśli Twój laptop działa wolniej i wolniej, możesz również sformatować dysk twardy, aby cieszyć się jak największą ilością miejsca do przechowywania, ponieważ pamięć jest dostępna bez błędów lub zmodyfikowanych ustawień, które mogą spowolnić działanie laptopa. Ponadto, gdy uparte wirusy atakują Twój laptop z systemem Windows 7 i nie możesz usunąć tych wirusów trojańskich, formatowanie laptopa jest również skutecznym sposobem rozwiązania tego problemu. Dlatego wiedza o tym, jak sformatować laptopa z systemem Windows 7 jest bardzo ważna.

Cztery metody formatowania laptopa z systemem Windows 7 krok po kroku

Tutaj przyjrzyjmy się, jak sformatować laptopa z zainstalowanym systemem Windows 7. Ogólnie rzecz biorąc, możesz wypróbować 4 metody.

✎Uwaga:
Zawartość sformatowanego dysku twardego zniknęła i nie można jej szybko odzyskać. Dlatego przed rozpoczęciem formatowania laptopa z systemem Windows 7 upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową ważnych plików. Ponieważ wyczyszczony zostanie cały laptop, zaleca się wykonanie kopii zapasowej w pamięci zewnętrznej lub wykonanie kopii zapasowej w chmurze .

Metoda 1. Sformatuj laptopa z systemem Windows 7 do ustawień fabrycznych za pomocą „Panelu sterowania”

1. Kliknij Start, a następnie wybierz Panel sterowania . Kliknij System i zabezpieczenia .

System i zabezpieczenia Windows7

2. Wybierz opcję Kopia zapasowa i przywracanie wyświetlona na nowej stronie.

Kopia zapasowa i przywracanie systemu Windows7

3. W oknie Kopia zapasowa i przywracanie kliknij opcję Odzyskaj ustawienia systemowe lub komputer .

Ustawienia systemu odzyskiwania Win7

4. Następnie wybierz Zaawansowane metody odzyskiwania .

Zaawansowane metody odzyskiwania systemu Windows 7

5. Teraz będziesz mieć do dyspozycji dwie opcje: Przywróć pliki z kopii zapasowej obrazu systemu i Przywróć komputer do stanu fabrycznego . Wybierz drugą opcję.

✎Uwaga:
Jeśli komputer nie ma partycji przywracania, opcja przywracania ustawień fabrycznych nie jest dostępna i zamiast tego zostanie wyświetlona opcja „Zainstaluj ponownie system Windows (wymaga dysku instalacyjnego systemu Windows)”.

6. Teraz znowu masz dwie możliwości: utwórz kopię zapasową teraz i pomiń . Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową, kliknij pierwszą. Lub możesz kliknąć pomiń.

Win7 Backup Now

7. Kliknij przycisk Uruchom ponownie, aby ponownie uruchomić laptopa z systemem Windows 7 i rozpocząć proces przywracania ustawień fabrycznych.

Następnie twój laptop wyłączy się i uruchomi ponownie po chwili. Następnie otrzymasz nowe powiadomienie z prośbą o wybranie metody wprowadzania z klawiatury. Kliknij Następny”. Na koniec ponownie zostaną wyświetlone trzy opcje:

① Przywróć system operacyjny do ustawień fabrycznych.

② Przywróć systemy operacyjne i zachowaj dane użytkownika (nadal masz możliwość przywrócenia swoich danych)

③Wyjdź.

Wystarczy wybrać opcję Przywróć system operacyjny do ustawień fabrycznych . Następnie kliknij Dalej i ponownie Dalej i na koniec OK .

Metoda 2. Sformatuj laptopa z systemem Windows 7 za pomocą dysku naprawy systemu

Ta metoda wymaga przygotowania dysku do utworzenia dysku naprawy systemu.

1. Uruchom laptopa i kliknij Panel sterowania -> Kopia zapasowa i przywracanie -> Utwórz dysk naprawy systemu .

2. Włóż czystą płytę CD do laptopa i kliknij Utwórz płytę . Następnie wybierz Zamknij i OK .

Win7 Utwórz dysk

3. Uruchom ponownie komputer, wpisz F10 lub F12, aby wejść do menu startowego, wybierz CD jako pierwsze urządzenie startowe. Kliknij Enter i Next , a następnie wybierz swój system Windows.

4. Kliknij Dalej i Wiersz polecenia. Wpisz polecenie „ Format c: / fs: ntfs ” i nacisnąć na Enter do formatu dysku C .

✎Uwaga:
po wejściu do systemu operacyjnego nie można sformatować partycji systemowej (zwykle dysku c 🙂 . Więc musisz to zrobić w środowisku WinPE.

Metoda 3. Sformatuj laptopa z systemem Windows 7 za pomocą instalacyjnej płyty CD

Jeśli masz instalacyjny dysk CD systemu Windows 7, możesz postępować zgodnie z instrukcjami formatowania dysku twardego systemu Windows 7.

1. Włóż płytę instalacyjną Windows do laptopa i uruchom ponownie komputer.

2. Ciągle naciskaj klawisz Delete, aby wejść do BIOS. Wybierz Zaawansowane funkcje BIOS i ustaw pierwsze urządzenie startowe na CDROM. Kliknij Y, aby zapisać wyjście z konfiguracji.

3. Na ekranie konfiguracji systemu Windows naciśnij klawisze shift + F10, aby otworzyć okno wiersza polecenia.

4. Wpisz „ format c: / ” w oknie i wprowadź Y, aby zakończyć proces formatowania.

Metoda 4. Sformatuj laptopa z systemem Windows 7 za pomocą portu USB

Jeśli nie masz instalacyjnego dysku CD systemu Windows, możesz utworzyć startowy dysk USB i sformatować dysk Windows 7 za pomocą USB. Można to łatwo zrobić za pomocą AOMEI Partition Assistant Standard . Możesz go bezpłatnie pobrać.Pobierz FreewareWygraj 10 / 8.1 / 8/7 / XP

 Bezpieczne pobieranie

Część 1. Utwórz rozruchowy dysk USB

1.1. Włóż pusty USB do laptopa. Zainstaluj i uruchom AOMEI Partition Assistant Standard. Kliknij „Utwórz nośnik startowy”.

Utwórz nośnik startowy

1.2. Wybierz napęd USB i kliknij „Kontynuuj”.

Wybierz dysk USB

1.3. Poczekaj, aż proces się zakończy.

koniec

Rozruchowy dysk USB zawiera preinstalowany AOMEI Partition Assistant Professional.

Część 2. Sformatuj dysk Windows 7 za pomocą rozruchowego USB

2.1. Uruchom laptopa z systemem Windows 7 z rozruchowego dysku USB. Po zalogowaniu się znajdziesz się w głównym interfejsie AOMEI Partition Assistant Professional. Kliknij prawym przyciskiem dysk C i wybierz „Formatuj partycję”.

Sformatuj dysk C.

2.2. W tym oknie wybierz system plików i kliknij „OK”.

Wybierz system plików

2.3. Kliknij „Zastosuj” i „Kontynuuj”, aby zatwierdzić oczekującą operację.

Zastosować

Oto jak sformatować laptopa z systemem Windows 7 z napędem USB. Poza tym AOMEI Partition Assistant Standard może również usunąć partycję systemową po wejściu do systemu Windows. Mianowicie możesz usunąć dane z dysku Windows 7 bez CD lub USB. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk systemowy i wybierz „Usuń partycję”.

Usuń partycję systemową

Następnie wybierz metodę usuwania. Jeśli wybierzesz opcję „Usuń partycję i wyczyść z niej dane”, możesz wyczyścić dysk systemowy i wypełnić sektory zerem .

Szybko usuń partycję

Wreszcie, wróć do głównego interfejsu, kliknij „Zastosuj” i „Kontynuuj”, aby zatwierdzić oczekującą operację.

Jeśli chcesz wymazać wszystko z całego dysku systemowego (w tym dysku C i innych partycji), możesz zaktualizować do AOMEI Partition Assistant Professional. Jego funkcja „ Wipe Hard Drive ” jest w stanie wyczyścić dysk systemowy w systemie Windows, nie wymagając również żadnego nośnika startowego.

Wyczyść dysk systemowy

Podsumowanie

W tym poście przedstawiliśmy, jak sformatować laptopa z systemem Windows 7 za pomocą 4 różnych metod. Niezależnie od tego, czy masz instalacyjny dysk CD, czy nie, możesz znaleźć sposób na wyczyszczenie wszystkich danych z laptopa z systemem Windows 7 przed sprzedażą lub przekazaniem go innym.