Kiedy laptop działa bardzo wolno lub komputer napotyka poważne problemy i nie uruchamia się, możesz zresetować laptopa do ustawień fabrycznych. Jak przywrócić ustawienia fabryczne laptopa w systemie Windows 10/8/7? Oto możliwe sposoby resetowania laptopa, takie jak Toshiba, Acer, HP itp. Ponadto zostanie podana sugestia.

Szybka nawigacja :

  • Informacje o resecie do ustawień fabrycznych
  • Jak przywrócić ustawienia fabryczne laptopa w systemie Windows 10/8/7
  • Dlaczego przywracać laptopa z kopii zapasowej systemu, a nie przywracać ustawienia fabryczne laptopa
  • Dolna linia
  • Jak zresetować laptopa Często zadawane pytania
  • Komentarze użytkowników

„Witam, próbuję przywrócić fabrycznie mój Toshiba M205-S4806, ale to nie zadziała … Ładuje się bardzo wolno z ekranu„ Wiodąca innowacja firmy Toshiba ”. Kiedy próbuję zrobić„ 0 “od ponownego uruchomienia, aby zainicjować ponowne uruchomienie,miniewieczność, aby przejść obok tego ekranu …”

tomsguide

Podczas wyszukiwania w Internecie „przywracania ustawień fabrycznych laptopa” znajdziesz wiele wyników wyszukiwania. Dlatego powyższy przykład jest jednym pytaniem zadawanym przez wielu użytkowników.

W rzeczywistości przywrócenie komputera do ustawień fabrycznych jest opcją, która pomoże Ci rozwiązać wiele problemów w systemie Windows 10/8/7. Zobaczmy kilka szczegółów.

Informacje o resecie do ustawień fabrycznych

Jeśli chodzi o przywracanie ustawień fabrycznych , powinieneś coś o tym wiedzieć.

Mówiąc ściślej, może być również znany jako reset główny, odnoszący się do przywracania oprogramowania urządzenia elektronicznego do pierwotnego stanu systemu – ustawienia producenta poprzez usunięcie wszystkich informacji przechowywanych na urządzeniu. Jeśli chodzi o przywrócenie ustawień fabrycznych komputera, spowoduje to usunięcie wszystkich danych użytkownika.

Aby przywrócić ustawienia fabryczne, laptop często wykonuje się w celu rozwiązania wielu problemów. Być może Twój laptop ma pewne problemy z wydajnością, na przykład komputer działa wolno.

Lub twój laptop wykrywa wirusa lub chcesz tylko usunąć wszystkie pliki, hasła, programy i inne poufne informacje, a następnie wyrzucić laptopa.

Wszystkie te rzeczy można osiągnąć poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Następnie zapytasz: jak przywrócić komputer do ustawień fabrycznych?

Jak przywrócić ustawienia fabryczne laptopa w systemie Windows 10/8/7

Wskazówka: Przed przywróceniem ustawień fabrycznych lepiej najpierw wykonać kopię zapasową ważnych danych przechowywanych na komputerze przenośnym, ponieważ przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich danych użytkownika i programów pobranych od momentu zakupu laptopa. Aby wykonać kopię zapasową komputera, zalecamy użycie programu MiniTool ShadowMaker. Oto przydatny artykuł: Jak wykonać kopię zapasową komputera na zewnętrzny dysk twardy w systemie Windows 10/8/7 .

Darmowe pobieranie

Następnie możesz podjąć działania w celu przywrócenia ustawień fabrycznych systemu Windows 10/8/7. Teraz pokażemy Ci kilka przydatnych metod.

Sposób 1: Użyj partycji odzyskiwania

Jak przywrócić system Windows 7 do ustawień fabrycznych bez hasła? Jak przywrócić system Windows 8 do ustawień fabrycznych bez dysku CD? Jak przywrócić system Windows 10 do ustawień fabrycznych po uruchomieniu? Te trzy pytania mogą zostać zadane przez Ciebie. W rzeczywistości zresetowanie laptopa z partycją odzyskiwania jest dość łatwe.

Jak dobrze wiadomo, partycja przywracania odnosi się do specjalnej partycji na dysku używanej do przywracania systemu do ustawień fabrycznych na wypadek awarii systemu.

Jeśli system jest zainstalowany na dysku GPT, wbudowana partycja odzyskiwania systemu Windows będzie widoczna w oknie Zarządzanie dyskami systemu Windows. Ponadto istnieje inny rodzaj partycji odzyskiwania zwanej partycją odzyskiwania dostawcy, w tym tych producentów Dell, HP, Lenovo i więcej.

Oba te dwa rodzaje partycji odzyskiwania są dostępne do przywrócenia laptopa do ustawień fabrycznych.

Aby przywrócić fabrycznie laptopa w systemie Windows 10/8/7, wykonaj następujące czynności:

1. Uruchom ponownie laptopa.

2. Podczas uruchamiania naciśnij odpowiedni klawisz (klucze), aby uruchomić komputer w środowisku odzyskiwania. Być może zapytasz: jak przywrócić ustawienia fabryczne laptopa HP lub laptopa Toshiba? Jak zresetować laptopa Dell? 

W rzeczywistości, podobnie jak w przypadku różnych producentów laptopów, konkretny klucz jest inny. Na przykład Dell (F8), Acer (Alt + F10), HP (F11), Samsung (F4), Lenovo (F11), Asus (F9), Toshiba (0) i więcej. Załóżmy, że chcesz uruchomić komputer z dysku odzyskiwania, aby zmienić kolejność rozruchu.

3. Następnie postępuj zgodnie z odpowiednimi instrukcjami, aby przywrócić ustawienia fabryczne laptopa.

Aby uzyskać więcej informacji, obejrzyj ten film.

Sposób 2: Windows 10 Zresetuj ten komputer Zachowaj moje pliki

Jeśli na laptopie nie ma partycji odzyskiwania, co należy zrobić, aby umożliwić przywrócenie ustawień fabrycznych laptopa? Sposób polega na zresetowaniu laptopa.

Ponadto możesz się zastanawiać: jak przywrócić system Windows 10 do ustawień fabrycznych bez ustawień? Jak przywrócić system Windows 8 do ustawień fabrycznych bez dysku CD? Właściwie zresetuj ten komputer może być używany do tej pracy.

Aby przywrócić ustawienia fabryczne systemu Windows 10/8, kroki są takie same. Weźmy przykład Windows 10.

1. Wybierz Ustawienia po kliknięciu Start .

2. Kliknij Aktualizuj i zabezpieczenia .

3. Następnie przejdź do zakładki Odzyskiwanie , wybierz Rozpocznij, aby rozpocząć przywracanie ustawień fabrycznych laptopa.

4. Następnie zostaną wyświetlone dwie opcje, w tym Zachowaj moje pliki lub Usuń wszystko . Wybierz jeden.

System Windows 10 zresetuj ten komputer, zachowaj moje pliki

5. Następnie zobaczysz, że niektóre aplikacje zainstalowane po pobraniu laptopa zostaną usunięte. Kliknij Dalej .

6. Kliknij Resetuj, aby rozpocząć operację teraz.

Jeśli laptop nie uruchomi się, możesz wpisać WinPE, aby wykonać tę pracę. Przejdź do Rozwiązywanie problemów > Zresetuj ten komputer > Zachowaj moje pliki> Wybierz konto> Wprowadź hasło> Resetuj .

Następnie zostanie zresetowany system Windows 10 po rozruchu.

zresetuj ten komputer w WinRE

Wskazówka: niektórzy z was mogą się zastanawiać, jak przywrócić system Windows 10 do ustawień fabrycznych bez hasła. Powinieneś przejść do Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko . Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby zakończyć przywracanie ustawień fabrycznych laptopa dla systemu Windows 10.

3 sposoby, aby naprawić reset systemu Windows 10 Utknął na 1/66/99% czarnego ekranu

Reset Windows 10 utknął na 1/12/66/99 procentach? Oto 3 przydatne metody naprawiania resetowania systemu Windows 10 zablokowanego na czarnym ekranie obracającego się koła.CZYTAJ WIĘCEJ

Sposób 3: Użyj punktu przywracania systemu Windows

Jeśli używasz systemu Windows 7, prawdopodobnie pytasz: jak przywrócić komputer do ustawień fabrycznych systemu Windows 7? Jak przywrócić system Windows 7 do ustawień fabrycznych bez dysku CD?

W takim przypadku możesz użyć punktu przywracania systemu utworzonego po zakupie laptopa, aby przywrócić ustawienia fabryczne laptopa.

  1. Gdy nie można uruchomić systemu, możesz nacisnąć klawisz F8 podczas uruchamiania, aby wybrać tryb awaryjny z wierszem polecenia .
  2. Po zalogowaniu się wiersza polecenia w Administratorze wpisz exe, aby wyświetlić okno przywracania systemu, i wykonaj przywracanie zgodnie z instrukcjami.
wiersz polecenia resetowania do ustawień fabrycznych Windows 10

Wskazówka: Oprócz systemu Windows 7 można także przywrócić ustawienia fabryczne systemu Windows 10/8 z wiersza polecenia za pośrednictwem punktu przywracania.

Przywróć laptopa do poprzedniego stanu za pomocą Kopii zapasowej systemu

Gdy laptop działa wolno lub ma poważne problemy, możesz zresetować laptopa do ustawień fabrycznych, aby rozwiązać te problemy na trzy powyższe sposoby. Jednak wiesz, że wszystkie dane użytkownika i programy od momentu zakupu laptopa zostaną usunięte. Musisz ponownie zainstalować te aplikacje, co jest czasochłonne.

W tych okolicznościach zalecamy regularne tworzenie kopii zapasowej systemu, a następnie przywrócenie laptopa do wcześniejszej daty.

Tutaj bezpłatne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych – MiniTool ShadowMaker wydane przez MiniTool Solution Ltd. jest naprawdę bardzo łatwe w użyciu i niezawodne do tworzenia kopii zapasowych systemu, kopii partycji, kopii zapasowej dysku i odpowiedniego przywracania w systemie Windows 10/8/7.

Jeśli chodzi o idealne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, w tym programie obsługiwane są również zaplanowane kopie zapasowe, przyrostowe i różnicowe.

Tutaj zdecydowanie zalecamy pobranie MiniTool ShadowMaker Trial Edition, zainstalowanie go na laptopie i utworzenie kopii zapasowej systemu w systemie Windows 10/8/7 po otrzymaniu nowego laptopa. Następnie w przypadku uszkodzenia systemu użyj kopii zapasowej systemu, aby przywrócić laptopa do wcześniejszego terminu.

Darmowe pobieranie

Artykuł pokrewny: 3 sposoby łatwego tworzenia automatycznych kopii zapasowych plików w systemie Windows 10

Tutaj pokażemy ci, jak wykonać kopię zapasową systemu i przywrócić go do najwcześniejszego stanu ustawień komputera.

Utwórz kopię zapasową systemu Windows 10/8/7

Krok 1: Po otwarciu laptopa i zainstalowaniu programu MiniTool ShadowMaker możesz wejść do interfejsu, aby wybrać zarządzanie komputerem lokalnym lub innym komputerem w tej samej sieci LAN.

Krok 2: Na stronie Kopia zapasowa domyślnie wiesz, że MiniTool może wybrać dyski systemowe użyte do uruchomienia laptopa w celu wykonania kopii zapasowej. (Ten program zawsze wybiera partycje systemowe w bieżącym systemie operacyjnym).

Następnie kliknij miejsce docelowe, aby wybrać miejsce przechowywania obrazu systemu. Lepiej wybierz zewnętrzny dysk twardy, który można podłączyć do laptopa za pomocą kabla USB.

wybierz ścieżkę docelową obrazu kopii zapasowej

Krok 3: Wykonaj operację tworzenia kopii zapasowej systemu, naciskając przycisk Utwórz kopię zapasową teraz . Następnie musisz poczekać kilka minut, aż operacja tworzenia kopii zapasowej zostanie zakończona.

Kopia zapasowa MiniTool ShadowMaker

W interfejsie tworzenia kopii zapasowych można zobaczyć opcję Harmonogram , która umożliwia regularne wykonywanie kopii zapasowej. Dostępne są cztery tryby, w tym dzienny , tygodniowy, miesięczny i na zdarzenie . Po prostu wybierz jeden.

Zaplanowane tworzenie kopii zapasowych MiniTool ShadowMaker

Poza tym to oprogramowanie oferuje funkcję Scheme , pomagając tworzyć różnicowe kopie zapasowe i przyrostowe kopie zapasowe, a także zarządzanie dyskami podczas tworzenia kopii zapasowej.

Schemat tworzenia kopii zapasowych MiniTool ShadowMaker

Przywracanie systemu na laptopie

W przypadku awarii systemu możesz użyć utworzonej wcześniej kopii zapasowej systemu, aby przywrócić wcześniejsze ustawienia laptopa.

Jak możesz to zrobić z obrazem systemu? Spójrz na kroki, jak pokazano poniżej.

Aby wykonać przywracanie systemu, musisz utworzyć MiniTool ShadowMaker Bootable Edition, aby przywrócić system w WinPE. Tutaj funkcja Media Builder umożliwia utworzenie rozruchowego napędu CD / DVD lub USB w celu uruchomienia laptopa.