Czy Twój komputer z systemem Windows jest zauważalnie wolny? Pomocna może być defragmentacja dysku twardego. Pokażemy Ci jak.

Reklama

Normalnie dysk twardy nie musi być defragmentowany w systemie Windows , ponieważ system operacyjny przejmuje to zadanie automatycznie. Fragmentacja oznacza, że ​​zawartość pliku jest rozproszona na dysku twardym. Dzieje się tak za każdym razem, gdy otwierasz plik. Dzieje się tak, ponieważ nowe dane w pliku są zapisywane na dysku twardym, na którym jest aktualnie dostępne miejsce. Jeśli dysk twardy jest bardzo zapełniony, system Windows może mieć problemy z automatyczną defragmentacją i nie może ponownie połączyć należących do siebie części plików — możesz pomóc ręcznie.

Defragmentacja przy użyciu standardowych narzędzi systemu Windows
Defragmentacja przy użyciu zewnętrznych narzędzi
Defragmentacja przy użyciu standardowych narzędzi systemu Windows
Aby zdefragmentować dysk twardy, nie musisz koniecznie pobierać dodatkowego narzędzia z Internetu. Możesz także korzystać z własnych programów systemu Windows. Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób można defragmentować i optymalizować dyski w systemie Windows oraz jak czyścić nośniki danych .

Metoda 1: defragmentuj i optymalizuj dyski

Postępuj zgodnie z naszymi szczegółowymi instrukcjami lub zajrzyj do skróconego przewodnika .

I krok:
rozpocząć
Otwórz menu Start i kliknij folder Narzędzia administracyjne systemu Windows . Tutaj teraz otwierasz program ” Defragmentuj i optymalizuj dyski “.
Drugi krok:
analiza
Następnie wybierz dysk do defragmentacji . Zwykle jest to dysk (C 🙂 . Następnie kliknij ” Analizuj “.
Trzeci krok:
Adminrechte_1
Teraz wprowadź identyfikator administratora i potwierdź przyciskiem „ Tak ”. Zwykle dane administratora są takie same jak dane konta użytkownika.
4 krok:
Optymalizować
Następnie kliknij „ Optymalizuj ”. Spowoduje to defragmentację i optymalizację dysku twardego .
5 krok:
Prawa administratora_2
Teraz musisz ponownie wprowadzić dane administratora i kliknąć „ Tak ”.
Metoda 2: czyszczenie dysku

Reklama

Postępuj zgodnie z naszymi szczegółowymi instrukcjami lub zajrzyj do skróconego przewodnika .

I krok:
Pasek startowy
Otwierasz menu Start i wybierasz folder “Programy administracyjne Windows ” . Kliknij program ” Oczyszczanie dysku “.
Drugi krok:
dysk twardy
Najpierw musisz wybrać dysk twardy, który chcesz defragmentować . Zwykle jest to dysk twardy (C 🙂 .
Trzeci krok:
Wybierz pliki
Teraz wybierz dane , które chcesz wyczyścić . Kiedy zaznaczysz wszystkie pola, kliknij „ Ok ”.
4 krok:
Usuń pliki
Na koniec kliknij „ Usuń pliki ”, aby rozpocząć defragmentację .
Defragmentacja przy użyciu zewnętrznych narzędzi
Jeśli nie jesteś zadowolony z wbudowanych narzędzi systemu Windows , istnieją również narzędzia zewnętrzne . Należą do nich Defraggler z Piriform i Magical Defrag z Ashampoo . Oba programy są łatwe w użyciu i obsłudze. Są one również przeznaczone do defragmentacji dysku twardego .

Reklama

Defraggler może na przykład wyszukiwać również pojedyncze pliki i je defragmentować. W przeciwieństwie do tego, wbudowane narzędzia systemu Windows zawsze defragmentują cały dysk twardy podczas każdego uruchomienia . Ponadto wszystko, co musisz zrobić, to pobrać, a nie zainstalować, aby używać .

Dzięki Magical Defrag nie musisz za każdym razem ręcznie uruchamiać biegu. Program działa niezależnie w tle . To automatycznie zapewnia, że pliki pofragmentowane są ponownie. Jedna wada : słabsze komputery uruchamiają się dłużej po zainstalowaniu Magical Defrag .

Metoda szybkiego startu 1 — Defragmentuj i optymalizuj dyski:
Kliknij „ Start ” i otwórz folder „ Narzędzia administracyjne systemu Windows ” w przeglądzie programu. Następnie kliknij „ Defragmentuj i optymalizuj dyski ”.
Tutaj możesz teraz wybrać dysk twardy do defragmentacji . Zwykle jest to dysk (C 🙂 . Następnie przejdź do ” Analizy ” i wprowadź dane administratora . Zwykle są to Twoje zwykłe dane logowania. Następnie kliknij „ Tak ”.
Teraz twój dysk twardy zostanie przeanalizowany, aby sprawdzić, czy nie ma fragmentacji.
Następnie wybierz dysk twardy i kliknij „ Optymalizuj ”. Teraz musisz ponownie wprowadzić dane administratora i kliknąć „ Tak ”.
Metoda szybkiego startu 2 — Oczyszczanie dysku:
Kliknij „ Start ” i otwórz folder „ Programy administracyjne Windows ” w przeglądzie programów . Następnie kliknij „ Oczyszczanie dysku ”.
Teraz wybierz napęd, z którego chcesz dostosować . Zwykle jest to dysk (C 🙂 .
Zobaczysz teraz przegląd pozycji do oczyszczenia . Wybierz tutaj te, które chcesz zdefragmentować .
Następnie przejdź do „ OK ”.
Następnie w oknie kliknij „ Usuń dane ”.