Czasem natrafiamy na błąd “brama domyślna jest niedostępna”, problem ten można rozwiązać samodzielnie. W poniższym artykule znajdziesz podpowiedzi jak naprawić komunikat o błędzie „brama domyślna jest niedostępna”.

Wielokrotnie podczas surfowania po Internecie i eksploracji witryn internetowych napotykamy na problem z połączeniem internetowym, a kiedy próbujemy znaleźć przyczynę, otrzymujemy ostrzeżenie, że „brama domyślna jest niedostępna” teraz dowiedzmy się, co to znaczy i jak to rozwiązać.

Co to jest brama domyślna?

Brama domyślna to router lub węzeł sieciowy w komputerowym systemie sieciowym, który zachowuje się jak przeskok przekazujący do innego systemu sieciowego, gdy żaden adres IP następnego przeskoku nie jest określony w tabeli routingu w celu przesłania pakietu danych do hosta docelowego.

W ten sposób brama domyślna będzie działać jako punkt dostępu do innych sieci, gdy jedna sieć chce komunikować się lub wysyłać pakiety danych do innej sieci. Obejmuje to również zmianę adresu IP i maski podsieci systemu oraz topologii sieci.

Ogólnie rzecz biorąc, każdy ze składników sieci w dowolnej sieci przechowuje tablicę routingu, która określa, na którym porcie lub interfejsie będzie się odbywała komunikacja, zestaw reguł, których należy przestrzegać i trasę, którą należy podążać, aby dostarczyć docelowe pakiety danych w sieci.

Jeśli pakiet IP w jakiejś instancji węzła nie znajdzie odpowiedniego zestawu reguł i trasy, którą należy zastosować, aby dostarczyć pakiet pod adres docelowy, wybierze bramę domyślną dla dalszego procesu routingu.

W ten sposób brama domyślna jest wyszczególniona za pomocą zestawu określonych konfiguracji, które są znane jako trasa domyślna. W małych biurach lub sieciach domowych router, który połączy sieć LAN z Internetem, zachowuje się jak domyślna brama dla wszystkich składników sieci.

Jak naprawić błąd brama domyślna jest niedostępna

Rozwiązanie 1: Usuń wszystkie programy MacAfee z komputera.

Jednym z powodów pokazania, że ​​„brama domyślna jest niedostępna” jest program zabezpieczający McAfee zainstalowany na komputerze. Dlatego, aby usunąć ten problem, przejdź do panelu sterowania komputera, następnie wprowadź programy, a następnie przejdź do opcji programu i funkcji.

Z tej opcji przejdź, aby dodać lub usunąć opcję programu i wybierz McAfee, a następnie całkowicie ją odinstaluj.

Po odinstalowaniu tego programu problem zostanie rozwiązany. Aby uwolnić system od wirusów, możesz zainstalować inny produkt zabezpieczający.

Rozwiązanie 2: Zresetuj kartę Wi-Fi lub Ethernet.

Wyłączając, a następnie włączając Wi-Fi z poziomu menu udostępniania sieci i Internetu, możesz rozwiązać problem.

Wymagane kroki są następujące:

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy tytuł sieci.
 • Następnie wybierz „Otwórz sieciowe ustawienia internetowe”. Następnie przejdź do opcji „zmień ustawienia sieciowe”.
 • Teraz wybierz z menu zmień ustawienia adaptera, klikając go. Pokaże twój adapter połączenia Ethernet. Później możesz go wybrać.
 • Po jego wybraniu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „wyłącz”. Poczekaj jakiś czas. Następnie wybierz opcję „Włącz” i zamknij menu po włączeniu.

Rozwiązanie 3: Zaktualizuj sterowniki karty sieciowej.

Musisz zaktualizować najnowszą wersję sterowników karty sieciowej na swoim komputerze, jeśli pojawia się napis „Brama domyślna jest niedostępna”. To jedno z rozwiązań, ale nie oznacza to, że na pewno rozwiąże Twój problem.

Dlatego pobierz oprogramowanie sterownika z uwierzytelnionej witryny producenta sprzętu, a następnie zainstaluj je na swoim urządzeniu.

Kroki są następujące:

 • Przejdź do menedżera urządzeń na swoim komputerze.
 • Następnie rozwiń opcję karty sieciowej, klikając prawym przyciskiem myszy podpis.
 • Po jego rozwinięciu zostanie wyświetlona wersja aktualnie używanego sterownika, w którym należy wybrać opcję aktualizacji oprogramowania sterownika z menu kontekstowego.
 • Możesz wybrać tę opcję, a następnie wyszukać automatycznie aktualizowane oprogramowanie sterownika.
 • Pobierz odpowiednie oprogramowanie.

Jeśli automatyczne wyszukiwanie nie da odpowiedniego wyniku, wyszukaj zaktualizowane oprogramowanie ręcznie, a następnie pobierz je. To rozwiąże problem.

Zaktualizuj sterownik karty sieciowej

źródło obrazu ]

Rozwiązanie 4: Wyłącz funkcję automatycznego logowania w systemie Windows.

Automatyczne logowanie to nowo wprowadzona funkcja konta Windows użytkownika, która wielokrotnie logowała się i była używana przed zamknięciem komputera.

Ta funkcja będzie kolidować z funkcją ustawień sieciowych systemu Windows i dlatego pojawia się problem „brama domyślna jest niedostępna”.

Aby to naprawić, wyłącz tę funkcję lub możesz podać hasło do logowania, aby za każdym razem, gdy się uruchamia, będzie wymagało hasła i nie będzie go automatycznie przyjmować.

Rozwiązanie 5: Odinstaluj sterowniki karty sieciowej.

Jest to również jedno z popularnych rozwiązań pozwalających rozwiązać problem „brama domyślna jest niedostępna”. Musisz całkowicie odinstalować sterowniki sieciowe z komputera. Nie należy się martwić skutkiem braku sterowników, ponieważ po ponownym uruchomieniu systemu system Windows wykryje sterowniki i ponownie je zainstaluje.

Kroki są następujące:

 • Przejdź do menedżera urządzeń na swoim komputerze.
 • Następnie rozwiń opcję karty sieciowej, klikając prawym przyciskiem myszy podpis.
 • Po rozwinięciu kliknij Odinstaluj.
 • Po pomyślnym odinstalowaniu uruchom ponownie system.
 • Karta sieciowa zostanie zidentyfikowana i ponownie zainstalowana po uruchomieniu systemu.

odinstaluj kartę sieciową

Rozwiązanie 6: Zmień sterowniki karty sieciowej.

Jest to jeden z długotrwałych i skomplikowanych procesów naprawiania „domyślnej bramy nie można udostępnić”. W tym procesie wymienimy sterowniki karty sieciowej na inny zestaw sterowników, które są wcześniej zainstalowane w systemie.

Kroki są następujące:

 • Przejdź do menedżera urządzeń na swoim komputerze.
 • Następnie rozwiń opcję karty sieciowej, klikając prawym przyciskiem myszy podpis.
 • Po jego rozwinięciu zostanie wyświetlona wersja aktualnie używanego sterownika, w którym należy wybrać opcję aktualizacji oprogramowania sterownika z menu kontekstowego.
 • Następnie na ekranie zostaną wyświetlone dwie opcje i musisz wybrać „przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”
 • Następnie przejdź do „Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze”.

przeglądaj sterowniki

 • Odznacz także opcję pokaż kompatybilny sprzęt.
 • Jeśli obecnie używasz karty sieciowej jako Broadcom 802.11b w menedżerze urządzeń, wybierz kartę sieciową Broadcom 802.11f i odwrotnie. Następnie kliknij następną opcję, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu:

zmień kartę sieciową

 • Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz również zmienić kartę na inny zestaw kart sieciowych, aby rozwiązać problem.

Rozwiązanie 7: Zmień częstotliwość routera bezprzewodowego.

Router nowej generacji działa na częstotliwości 5GHz, ale często adapter, którego używasz, nie będzie obsługiwał tej częstotliwości. Dlatego zmień częstotliwość z 5 GHz na 2,4 GHz, a to rozwiąże problem z bramą. Proces zmiany częstotliwości zostanie podany w instrukcji routera, dzięki czemu można przejść przez wymienione kroki i wprowadzić zmiany.

Wniosek

W tym samouczku, na przykładach, zrozumieliśmy rolę bramy domyślnej w systemach sieciowych.

Zrozumieliśmy również rozwiązania problemu „brama domyślna jest niedostępna” z różnymi zrzutami ekranu.

Mamy nadzieję, że spodobał Ci się cały zestaw samouczków z tej serii poświęconej sieciom. Jesteśmy pewni, że ta seria samouczków byłaby rzeczywiście najlepszym przewodnikiem dla każdej początkującej lub doświadczonej osoby !!